IOS 14 Beta Yayınlandı

iOS 14 betası nasıl yüklenir?

Öncelikle iPhone cihazınızın iOS 14 ile uyumlu olduğundan emin olmalınız. Bu çerçevede iPhone 6s ve sonrası tüm iPhone modellerinin iOS 14 ile uyumlu olduğunu belirtelim. iOS 14 geliştirici beta sürümünü yüklemeden önce mutlaka yedek almalısınız. Zira bu sürüm ilk geliştirici betası olduğu için birçok hata içerebilir ve veri kaybı yaşamanıza neden olabilir. Ardından aşağıdaki adımları izleyin.

Öncelikle buraya tıklayarak, iOS 14 işletim sistemine ait geliştirici beta profilini indirmek üzere "iOS/iPadOS 14 Download" sekmesindeki Download butonuna dokunmalısınız. Ardından iPhone'unuzun ayarlar uygulamasından profiller sekmesinden profili yükle seçeneğine basmalısınız. Geliştirici beta profili başarıyla yüklendikten sonra ekrana gelen yeniden başlat seçeneğine tıklayınız.

iPhone'unuz yeniden başladıktan sonra Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 13 geliştirici betasını iPhone'unuza kurabilirsiniz. Benzer şekilde iPadOS 14, watchOS 7, tvsOS 14 ve macOS 11 işletim sistemlerinin de geliştirici beta sürümlerini, uyumlu aygıtlarınıza yükleyip test edebilirsiniz.


Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?